KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 7357244

nr 735 7244

Isabella Wrangel

(1911-1975), Sverige

Akvareller, 2 st, Isabella Wrangel (1911-1975), sign. 50x36, 45x57

Isabella Wrangel, svensk målare född i Paris 1911, död 1975.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 23 januari 2012
kl 17:19:24

20/1 16:12:13 1      Vinnande bud

Isabella Wrangel

Läs mer om Isabella Wrangel
Signe Persson-Melin (f. 1925)